Które zajęcia wybrać dla mojego dziecka?

Wasza pociecha ma ochotę przejść nowy rok szkolny tanecznym krokiem, ale nie wie, na które zajęcia się zapisać? A może szukacie czegoś, co nie jest „czystym tańcem”, ale pozwoli Waszemu dziecku kreatywnie spożytkować nadmiar energii? Poniżej opisujemy wszystkie 6 kursów dostępnych dla dzieci już od września!

1. Balet dla dzieci

Poziom: początkujący i zaawansowany 5 grup wiekowych początkujących: 3-4 lata | 5-6 lat | 5-7 lat | 7-8 lat | 9+

1 grupa zaawansowana: 10+

Opis : W czasie zajęć dzieci poznają podstawy tańca klasycznego. Lekcje prowadzone są na bazie autorskiego programu nauczania, w oparciu o metodę francuską. Nauka odbywa się poprzez zabawę, aby oswoić uczniów z piękną, choć wymagającą, sztuką baletu. Ćwiczenia baletowe kształtują prawidłową postawę ciała, wspierają harmonijny rozwój psychofizyczny dziecka, poprawiają koordynację ruchową, uczą skupienia i rozwijają wrażliwość estetyczną.

Grupa zaawansowana przewidziana jest dla dzieci, które skończyły 10 lat i potrafią już tańczyć na pointach.

2. Akrobatyka

Poziom: początkujący i zaawansowany 3 grupy wiekowe początkujące: 5-8 lat | 7-8 lat | 8-12 lat

1 grupa zaawansowana: 9-12 lat Opis: Ćwiczenia ogólnowzmacniające rozwijające zwinność, szybkość, skoczność, koordynację ruchową oraz prawidłową postawę. Dzieci ćwiczą na specjalnych materacach oraz air trackach. Lekcja składa się z kilku części: rozgrzewki, pracy na materacach i air trackach, ćwiczeniach w przestrzeni oraz stretchingu. Pedagodzy wykorzystują techniki gimnastyki artystycznej i sportowej, aby uczniowie z większą pewnością i zwinnością wykonywali co raz bardziej zaawansowane figury.

3. Gimnastyka artystyczna

2 grupy wiekowe: 7-10 lat | 10+

Opis: Dzieci poznają tajniki jednej z najciekawszych dyscyplin sportowych. W trakcie zajęć uczą się układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych z przyborami: skakanką, piłką lub wstążką. Nauka odbywa się poprzez zabawę, ponieważ na tym etapie najważniejsze jest, aby wypracować gibkość ciała oraz wrażliwość rytmiczną. Na zajęciach uczymy się, jak dbać o estetykę wykonania układu oraz warstwę emocjonalną ruchu.

4. Acro Flow

2 grupy wiekowe: 8+ | 12+

Opis: W wyjątkowy i spektakularny sposób łączy taniec z akrobatyką. Technika acro flow czerpie z parkouru, tańca współczesnego, gimnastyki artystycznej, stylu fighting monkey. Nauka przebiega niekonwencjonalnie – zamiast rutynowych powtórzeń dzieci biorą udział w grach i zabawach ruchem. Acro flow rozwija zwinność, równowagę, propriocepcję, koordynację, ale też odwagę. Z czasem ruch staje się bardziej płynny, bezwysiłkowy i świadomy.

5. Taniec współczesny

Grupa wiekowa: 10+

Opis: Opiera się na technice baletu, ale pozbawiony jest sztywnych zasad. Balansuje na granicy tańca, teatru i performansu. Dzieci w trakcie zajęć rozwijają gibkość, koordynację ruchową, wyczucie rytmu, ale też wyobraźnię przestrzenną. Uczą się, jak – poprzez ruch – wyrażać emocje i wyzwalać kreatywność.

6. Dance Lab

Poziom: początkujący 2 grupy wiekowe: Dance Lab Youth 8+ | Dance Lab Elders 12+

Opis: Zajęcia dla młodych artystów i miłośników występowania na scenie, nawet tych bez żadnego doświadczenia! Celem grup Dance Lab jest stworzenie spektaklu. Dzieci decydują o jego kształcie: wybierają muzykę, stroje, scenografię i same tworzą choreografię przy wsparciu pedagoga. Zajęcia nastawione są na intensywną pracę twórczą i kształtowanie scenicznej ekspresji. Uwaga! W zajęciach Dance Lab dziecko może uczestniczyć tylko wtedy, jeśli zapisane jest na dwie inne techniki w szkole Le Pas (jedną z nich musi być balet).

Jak się zapisać na zajęcia?

Należy wysłać maila na adres lepasschool@gmail.com z następującymi informacjami:

• imieniem i nazwiskiem dziecka,

• wiekiem dziecka,

• wybraną techniką,

• numerem kontaktowym do jednego z rodziców.

Z kim się widzimy?