LePas_DanceLab_logo_black-kopia.png

DanceLab Creative place to laboratorium tańca działające w Szkole Tańca i Baletu Le Pas w Gnieźnie. To twórcza przestrzeń powołana do życia w 2021 roku przez dyrektor Szkoły, Klaudię Strzelczyk, w której najważniejsza jest kreatywność, sztuka i współpraca w grupie. Autorami spektakli są jej członkowie, którzy odpowiadają zarówno za koncepcję i wizję artystyczną, jak i za grafikę plakatów, stroje czy światła. Cała praca- od koncepcji, przez realizację choreografii, aż do końcowego efektu odbywa się przy asyście i pod okiem dyrektor Szkoły. Każda z prac co roku wystawiana jest na deskach teatru.

Niewątpliwymi korzyściami dla uczestników jest rozwój pasji do tańca, a przy tym budowanie umiejętności twórczej i zgodnej współpracy, otwartości umysłu i poszukiwaniu rozwiązań nowych, ciekawych, niekonwencjonalnych- korespondujących z pojęciem sztuki współczesnej.

Nabór do grup DanceLab trwa od lipca do końca września każdego roku. Warunkiem dołączenia jest uczęszczanie na dwie dodatkowe techniki poza laboratorium.