KS.jpg

Klaudia Strzelczyk

Dyrektor Szkoły

Założyciel Szkoły Tańca i Baletu Le Pas, tancerka, pedagog tańca, choreograf, sędzia zawodów tanecznych. Z wyróżnieniem i nagrodą patronki ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej- Lipczyńskiej uzyskując tytuł tancerki zawodowej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Fundacji Balet dla wybitnych młodych tancerzy w Polsce. Zdobywczyni I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Młodych Tancerzy w Gdańsku. Wieloletnia tancerka Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie kreowała zarówno role pierwszo, jak i drugoplanowe, m.in. postać Coppelii w balecie „Coppelia” w choreografii Sławomira Woźniaka, rola Klary w balecie „Dziadek do orzechów" tego samego choreografa, białe łabędzie oraz tancerkę węgierską w spektaklu „Jezioro łabędzie” w choreografii Kenneth’a Grave, postać dziewczyny w „Serenadzie” w oryginalnej wersji mistrza George’a Balanchine’a, postać Carmen w balecie „Carmen” w choreografii Alberto Alonso. Pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i akrobatyki w prywatnej szkole baletowej w Poznaniu.

Z oceną celującą ukończyła studia na wydziale tańca ze specjalnością pedagogika baletowa, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz studia magisterskie ze specjalnością nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne z wczesnym wspomaganiem rozwoju na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi. W lipcu 2019 ukończyła serię kursów dla nauczycieli tańca w Royal Academy of Dance w Londynie. W maju 2020 jako druga osoba w Polsce uzyskała kwalifikacje do nauczania baletu metodą Progressing Ballet Technique. Pracowała także w klubach sportowych, specjalizuje się w treningach wzmacniających, technice Pilates oraz stretching. W 2019 roku opracowała i rozpowszechniła swoją autorską metodę treningową Ballet Body Workout.

Jagoda baletowe_edited.jpg

Jagoda Wojtynek

pedagog tańca

Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej
im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, którą ukończyła w 2012 roku uzyskując zawód tancerki. Tańczyła na wielu scenach między innymi Teatru Polskiego, Filharmonii Poznańskiej czy Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jej najważniejszymi rolami były rola "Przyjaciółki" w etiudzie z baletu "Giselle" w choreografii Julles Perrot i Jean Coralli oraz rola "Paquity" w solowej wariacji z II aktu baletu o tym samym tytule, w choreografii mistrza Mariusa Petipy. Ściśle współpracowała z Orkiestra Kameralną Polskiego Radia "Amadeus" pod batutą maestry Agnieszki Duczmal oraz z Orkiestrą Miasta Poznania przy MPK pod dyrygenturą Jarosława Goerlicha. Brała aktywny udział w promocji poznańskiej szkoły baletowej współorganizując koncerty oraz spektakle. Stworzyła choreografię do "Plage", która została wystawiona na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. 

julka.jpg

Julia Smektalska

trenerka gimnastyki artystycznej

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (specjalizacje: trener gimnastyki artystycznej, trener przygotowania motorycznego, instruktor żeglarstwa). Przez 11 lat trenowała w Klubie “Dąbrówka” MKS w Poznaniu i brała udział w zawodach krajowych i międzynarodowych ( klasa mistrzowska jako zawodniczka). Prowadzi także sekcję gimnastyki w klubie sportowym “Unia Swarzędz” (tworzenie programu nauczania oraz choreografii). Współpracuje z różnymi szkołami tańca i baletu w Poznaniu i okolicach oraz organizuje warsztaty i zajęcia z gimnastyki artystycznej. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach, poszerzając swoją wiedzę z zakresu treningu motorycznego i przygotowania siłowego w gimnastyce artystycznej, czy stretchingu w sportach gimnastycznych. Podczas zajęć dostosowuje program do możliwości i umiejętności dzieci, tak by mogły swobodnie i prawidłowo rozwijać swoje cechy motoryczne.

_MG_0819.jpg

Agata Kaźmierowska

pedagog tańca

Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem. Następnie zdobywała nieocenione doświadczenie taneczne w teatrach: Wielkim w Łodzi, Wielkim w Poznaniu i Muzycznym w Poznaniu. Przez ten czas studiowała pedagogikę baletową w Warszawie. Uczestniczyła w wielu warsztatach z zakresu technik tańca klasycznego, poprzez współczesny, aż po jazz. Prowadzi zajęcia oraz warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy łączy pasję do tańca z pasją do życia w teatrze. Jej zajęcia nie są zwykłe. Dzieci uczą się współpracy zarówno w grupie, jak i własnego zdyscyplinowania, szacunku do własnej pracy oraz profesjonalnego podejścia do danego zadania. Jest też czas na zabawę i odpoczynek. Oprócz pasji do nauczania i tworzenia, pani Agata posiada inne zainteresowania artystyczne, co sprawia, że można nazwać ją człowiekiem sztuki.

26938051_10213869382944521_1406353105_o_

Kinga Strzelczyk

pedagog tańca

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku Manager Kultury. Od 1986r. związała się z Teatrem Wielkim w Poznaniu, gdzie przeszła wszystkie stopnie rozwoju zawodowego tancerzy: od tancerki zespołowej, przez koryfejkę, aż do solistki. W roku 1995 przyjęła posadę Pierwszej Solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie kreowała takie role, jak Kopciuszek w "Kopciuszku", Śnieżkę w "Królewnie Śnieżce", a także role drugoplanowe w pozostałych spektaklach repertuarowych teatru. Od 2003 roku założycielka, dyrektor i główny pedagog Szkoły Tańca i Baletu "Solistka" w Poznaniu. Autorka 29 choreografii do pełnowymiarowych spektakli scenicznych, m.in. "Coppelia", "Kopciuszek", "Cztery pory roku", "Tańce irlandzkie", czy "W rytmie walca".

IMG_6339_edited_edited.jpg

Marina Laikina

nauczyciel akrobatyki

Mistrzyni Rosji w gimnastyce napowietrznej (2014), tancerka, choreograf. Skończyła szkołę cyrkową w Rosji, w której uczyła się żonglowania, gimnastyki, akrobatyki, chodzenia po linie, tańca, choreografii, pantomimy, etc. Od 12 roku życia występowała w cyrku, z którym podróżowała po całym świecie. Półfinalistka X edycji Mam Talent. Uczestniczka zawodów akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej. Założycielka szkoły Aeral Circus School Flying Flower w Lesznie (2017).

35350410_1891862950872356_77262970490873

Małgorzata Wieczorek

trenerka gimnastyki artystycznej

Nauczyciel tańca, choreograf zespołów tanecznych, dyrektor artystyczny Akademii Tańca i Fitnessu Metrum w Poznaniu, prekursor tańca Hip-hop w Wielkopolsce.

Absolwentka WSU w Kielcach na kierunkach Taniec oraz Menadżer Kultury, dyplomowany instruktor tańca jazzowego i modern dance, dyplomowany trener sportu ze specjalnością gimnastyka artystyczna. Sędzia I klasy Polskiej Federacji Tańca oraz Polskiego Związku Tańca Freestyle, członek Komisji Freestyle PZTF. Mistrzyni Świata i Europy w wielu technikach tanecznych, m.in. Hip-hop, Urban Pop Style, House czy Techno. Założyciel pierwszego formalnego zespołu tańca Nowoczesnego ,,Omen’’ w Poznaniu, specjalizującego się takich kategoriach tańca jak hip-hop, electric-boogie, break-dance. Zespół „Omen’’ był laureatem wielu konkursów i przeglądów tanecznych, szczególnym osiągnięciem były Mistrzostwa Świata Hip-hop 8-9.10.2000r. w Bremenhaven, Niemcy uzyskując 10 miejsce formacje Hip-hop.

logo4Artboard 2 copy 6.png

Andrzej Garstka

akrobatyka sportowa

Dwudziestoletnia kariera sportowa w wielu klubach w skokach na ścieżce w Polsce między innymi w AZS AWF poznan. Posiadacz międzynarodowej i krajowej klasy mistrzowskiej w skokach na ścieżce. Dwukrotny mistrz świata, pieciokrotny mistrz Europy, zdobywca pucharu świata, dwa srebra pucharu świata, 4 medale brązowe na pucharu świata, jedenastokrotny mistrz Polski, dziesięciokrotny zdobywca pucharu Polski, otrzymał odznaczenie "zasłużony mistrz sportu" dwa razy odznaczony "mistrzem sportu" 7 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali za wybitne osiągnięcia sportowe. Nauczyciel i trener akrobatyki sportowej, instruktor pływania, siatkówki, lekkiej atletyki, piłki nożnej i gimnastyki. Wieloletni nauczyciel w szkole podstawowej gimnazjalnej i średniej. Posiadacz licencji sędziowskiej w skokach na ścieżce.

Współpraca

Emilia Chwiejda

KOSTIUMY

Natalia Braciszewska-Kijak

MUZYK

IMG_1367.jpg

Michał Gucma

MUZYK