stypendium.jpg
Spektakl Independenti@
ONLINE

Nie było Cię z nami podczas premiery? Nic straconego! Kup dostęp do spektaklu ONLINE

i obejrzyj go w domu!

Independenti@

Świat. A konkretniej, współczesny świat pełen niebezpieczeństw i zagrożeń. Świat pędzący tak szybko, że nie sposób za nim nadążyć, bo nawet jeśli dziś jesteśmy z nim na bieżąco, o świcie następnego dnia jesteśmy już daleko w tyle. I znów gnamy.
W tym pędzie tak łatwo jest się zatracić. A zatracenie równa się podatności na zagubienie siebie i szukaniu ulgi. Gdzie ją znaleźć? W czymś, co nas gasi i daje wytchnienie. Problem tylko w tym, że często tym wytchnieniem okazują się rzeczy, czynności, zachowania i substancje, bez których z biegiem czasu nie potrafimy już żyć.

Akt I
Uzależnienie.
Czy ma postać? Jak by wyglądała? Czy to uporządkowana, zbita materia czy raczej uderzające w nas codziennie jej cząstki? Gdyby miała postać ludzką, kim by była? Jak byłaby ubrana? Jak zaznaczałaby swoją obecność w naszym świecie? Czy zależność od osoby można nazwać uzależnieniem? Czy da się uzależnić od drugiego człowieka? Co zrobić, by z tym zerwać?

Akt II
Współczesność.
Czy nowe pokolenia są w stanie żyć bez narażania się na uzależnienie? Jakie czynniki są najbardziej drażniące? Co tracimy tworząc swój własny, alternatywny, wewnętrzny świat? Czy jest w nim miejsce dla sztuki? Czy istnieje wolność? Czy mamy na nią szansę?

Spektakl powstał w laboratorium tańca działającym w Szkole Tańca i Baletu Le Pas w Gnieźnie. DanceLab Creative Place to miejsce powołane do życia przez Klaudię Strzelczyk, w którym najważniejsza jest kreatywność, sztuka i współpraca. Autorami dzisiejszej pracy są jej członkowie, którzy odpowiadają zarówno za koncepcję i artystyczną wizję spektaklu, jak i za grafikę plakatów, stroje czy światła.

Postaci:
Ludzie: Antonina Musioł, Maja Hart, Weronika Rusiecka, Joanna Schmidt,

Zuzanna Wojciechowska, Anna i Maria Olejnik
Postać uzależnienia: Klaudia Strzelczyk
Nowe uzależnienie: Lena Strzelczyk

Spektakl dla dzieci od 8 roku życia.

Dofinansowano ze środków Miasta Gniezna w ramach Stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego

Spektakl online w całości zrealizowany ze środków własnych.